Start | O nas | Nasi partnerzy | Wczasy odchudzające | Gabinety odchudzania | Centra rekreacji | Kontakt

Diety odchudzającfdse
 
 
Poniżej przedstawiono przykłady najbardziej popularnych diet, dostępnych w popularnych źródłach, niekoniecznie o charakterze naukowym. Osoby otyłe cierpiące na dodatkowe schorzenia, przed rozpoczęciem odchudzania powinny zasięgnąć specjalistycznej porady lekarskiej, w celu dobrania najbardziej optymalnego i bezpiecznego sposobu terapii odchudzającej.  
 
Rekomendowane diety:
 


 
1. Dieta 1000kcal
 
Dieta 1000kcal zwana też niskoenergetyczną, jest jedną z najbardziej popularnych i skutecznych. Polega na spożywaniu pięciu posiłków dziennie o obniżonej wartości kalorycznej, ale o odpowiednio dobranym składzie jakościowym. Wyłącznie restrykcyjne przestrzeganie „reżimu” kalorycznego pozwala na osiągnięcie zamierzonego efektu.

Jadłospis diety 1000kcal
   
2. Dieta Cambridge
 
Dieta Cambridge zwana też dietą ostatniej szansy została opracowna w latach 70-tych ubiegłego wieku przez naukowców z Uniwersytetu Cambridge.  I jest to jedna z najbardziej rygorystycznych diet. Adresowana jest do osób, które stosują inne diety ubogokaloryczne np. dietę 1000kcal i mimo to nie odnotowują efektów odchudzania lub dla tych, którzy muszą w szybkim tempie zrzucić zbędne kilogramy, z przyczyn zdrowotnych. Polega na spożywaniu specjalnie przygotowanych posiłków, w formie proszku do zalania ciepłą lub zimną wodą. Powyższe mikstury zapewniają organizmowi wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu składniki: białko, zmniejszoną liczbę węglowodanów i tłuszczu, błonnik, witaminy oraz substancje mineralne. Zawartość energetyczna każdego posiłku to sto kilkadziesiąt kcal (1 torebka), a dzienna dawka kalorii przy stosowaniu tej diety mieści się w granicach od około 400 do około 550 kcal, w zależności czy spożywa się trzy czy cztery posiłki dziennie. Oprócz ubytków wagi powoduje też regulację gospodarki tłuszczowej, obniżenie poziomu cholesterolu frakcji LDL i triglicerydów, obniżenie podwyższonych wartości glukozy i obniżenie podwyższonych wartości ciśnienia tętniczego. Dieta Cambridge może stanowić wyłączne źródło odżywiania, jak również może być łączona z konwencjonalnymi posiłkami. Ilość spożywanych dziennie posiłków zależy od rodzaju diety, płci i wzrostu pacjenta. Dieta ta powinna być uzupełniana przez wypijanie minimum dwóch litrów bezkalorycznych płynów takich jak: woda mineralna, herbata czy kawa (bez dodatku cukru).

 

 Kontrowersyjne diety:

 
 
 1.
Dieta Atkinsa
 
 G
łównym założeniem tej diety, opracowanej przez amerykańskiego lekarza dr Atkinsa, jest prawie całkowita eliminacja węglowodanów ze składników codziennej diety. Pozwala natomiast na spożywanie dużych ilości tłuszczy i białka. Zalecane jest spożywanie tłustych produktów zwierzęcych, takich jak żółtka jaj, podroby, tłuste mięsa, sery, masło i śmietana. Uzupełnieniem tych produktów powinny być niskocukrowe warzywa takie jak pomidory i ogórki. Składa się z trzech etapów: wprowadzającego, kontynuującego utratę wagi (zasadnicza dieta odchudzająca) i utrzymania wagi (dieta na całe życie). Według nie do końca udowodnionego mechanizmu powoduje spadek produkcji triglicerydów w wątrobie oraz wzrost spalania tłuszczu znajdującego się w tkankach w celu uzyskania węglowodanów. Dieta ta niesie za sobą niebezpieczne konsekwencje zdrowotne, związane ze wzrostem poziomu cholesterolu, który zwiększa ryzyko wystąpienia miażdżycy, udarów oraz zakrzepów. W Polsce jest bardzo popularna zbliżona do diety Atkinsa- dieta Kwaśniewskiego, polegająca podobnie na spożywaniu posiłków niskowęglowodanowych, wysokotłuszczowych, ale w przeciwieństwie do diety Atkinsa, niskobiałkowych.
 
2.Dieta kopenhaska
  

Dieta ta została opracowana kilkadziesiąt lat temu przez skandynawskich dietetyków a polega ona ograniczeniu podaży kalorii, według ściśle ograniczonego schematu (szczegóły poniżej). Dieta ta wymaga rygorystycznego stosowania przez określony okres czasu, trwający trzynaście dni, w czasie którego nie wolno sięgnąć po żaden produkt spoza przepisu. Poza sposobem działania, polegającym na ujemnym bilansie energetycznym pozwala na zmianę przyzwyczajeń żywieniowych w kierunku pokarmów niskokalorycznych.
 
Dieta kopenhaskia nie jest dietą zbilansowaną co znaczy, że nie 
dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. 
Diety kopenhaskiej bezwzględnie nie mogą stosować kobiety w ciąży 
oraz karmiące, a także osoby z problemami zdrowotnymi!!!

 
Jadłospis diety kopenhaskiej 
  
 


 

START |  O NAS |  GABINETY ODCHUDZANIA |  WCZASY ODCHUDZAJĄCE |  CENTRA REKREACJI  |  AKTUALNOŚCI |  KONTAKT 
strony www, strona, internetowa, internetowe, serwer, serwery, hosting, projekty stron, bazy danych, portfolio kraków, portal, portale, wortal, wortale, pozycjonowanie, wypozycjonowanie, projektowanie stron www.