Start | O nas | Nasi partnerzy | Wczasy odchudzające | Gabinety odchudzania | Centra rekreacji | Kontakt

Pytania do dietetyka

Karolina Jaworska
z wykształcenia dietetyk, absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie oraz założycielka poradni dietetycznej Sekrety Diety.
[więcej]

Urszula Koszczuk
dietetyk medyczny, kosmetolog
Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny).

[więcej]

mgr Gabriela Wanat
Dietetyk i właścicielka firmy AkuDanceVita w Katowicach. Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, dyplom dietetyka zdobyła na Wydziale Zdrowia Publicznego w Bytomiu.
[więcej]

mgr Marzena Rojek
jest dyplomowanym dietetykiem.
[więcej]Poniżej prezentujemy pytania jakie zostały do nas przeslane wraz z odpowiedziami naszego eksperta. Ty także możesz zadac pytanie naszemu ekspertowi...

Pytanie:

Witam! Mam 23 lata, 189 cm wzrostu, 89 kg. Ćwiczę na siłowni oraz biegam 3 razy w tygodniu, chce spalić tłuszcz z brzucha i twarzy, czy może mi Pani ułożyć jakąs podstawową dietę. Mam na myśli śniadanie, obiad i kolacje. Pozdrawiam.Odpowiedź:

Witam Serdecznie,

Dobrze zbilansowana i dopasowana dieta musi uwzględniać wiele czynników. W tym celu dietetyk podczas pierwszej konsultacji przeprowadza szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny, zadaje szereg pytań, które są niezbędne do sporządzenia indywidualnych zaleceń żywieniowych. Aby dieta była skuteczna niezbędna jest powyższa procedura.
Aby nie czuł się Pan rozczarowany powyższą odpowiedzią dodam kilka uwag: jeśli będzie Pan tracił tkankę tłuszczową z pewnością zobaczy Pan od razu różnicę w wyglądzie twarzy i brzucha. Zabójstwem dla partii brzusznych jest picie alkoholu, któremu szczególnie często towarzyszy jedzenie słonych, słodkich, kalorycznych przekąsek. Jedzenie regularnych 5 posiłków dziennie (nie wszystkie muszą wyglądać jak obiad) umiarkowanych objętościowo i wypijanie dużej ilości wody mineralnej z pewnością pomoże zredukować tłuszczową masę ciała.

Pozdrawiam,
Urszula Koszczuk, dietetyk medyczny Pracowni Dietetycznej WANILIA

Pytanie:

Witam, chciałabym zadać pytanie co do herbatek odchudzających. Czy są one skuteczne? Dziękuję. Pozdrawiam.Odpowiedź:

Witam Serdecznie,

Rzeczywiście do stosowania herbatek odchudzających trzeba podejść bardzo sceptycznie. Po pierwsze w większości występuje znikoma ilość składników o udowodnionym działaniu. Po drugie te które zawierają składniki poprawiające perystaltykę jelit po pewnym czasie ,,rozleniwiają" ten sam narząd, a te które działają moczopędnie, przeczyszczająco pozbawiają organizm tylko wody a nie tkanki tłuszczowej. Poza tym trzeba pamiętać o tym, że bez odpowiednio zbilansowanej diety i aktywności fizycznej żaden suplement diety o działaniu odchudzającym (w tym także reklamowane herbatki) nie zdziałają cudów. Nieodzownym elementem diety odchudzającej jest z pewnością uzupełnianie wody w organizmie. W tym celu proponuję wypijać: wodę mineralną, wodę mineralną z dodatkiem plastra jakiegoś owocu, niesłodzone herbaty owocowe, słabe napary herbaty czarnej, zielonej (mocne też działają moczopędnie) lub różne mieszanki ziołowe (niekoniecznie odchudzające).
Proszę też pamiętać, że jeżeli już decydujemy się na herbatki odchudzające należy wypijać je w ilościach nie przekraczających wskazań umieszczonych na opakowaniu!

Pozdrawiam,
Urszula Koszczuk, dietetyk medyczny Pracowni Dietetycznej WANILIA

Pytanie:

Witam. Mam wielki problem ze schudnięciem. Potrafie być na oczyszczającej głodówce przez 2 tygodnie i nie schudnę ani grama. Byłam już na warzywnej, białkowej, 1000kalorii po której przytyłam. Dużo ćwiczę. często mam obrzęki, przez co waga waha sie o ok. 3 kg. Mimo, że na wadze mam niedobór wody w organizmie. Wszystkie badania mam prawidłowe, lekki nie dobór białka w organizmie. Po za tym ciągle jest mi zimno. Gdzie mam szukać przyczyny i co jeść aby waga wreszcie ruszyła z miejsca??Odpowiedź:

 
Witam serdecznie,

 

 

Obrzęki mogą świadczyć o występowaniu poważnych chorób, dlatego należy udać się do lekarza z tym problemem i być może zrobić bardziej specjalistyczne badania niż te, których wyniki wyszły prawidłowo. Żadna dieta, którą można nazwać głodówką oraz diety  jednostronne polegające na przykład na jedzeniu jedynie warzyw nie są godne polecenia, gdyż powodują powstawanie niedoborów pokarmowych. Zastanawiam się, czy w Pani przypadku istnieje potrzeba zmniejszania masy ciała, niedobór białka w organizmie, o którym Pani pisze oraz ciągłe uczucie zimna są często wynikiem zbyt małej, a nie zbyt dużej masy ciała. Jeżeli jednak istnieje zasadność zmniejszenia masy ciała, najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do dietetyka, który indywidualnie dobierze dietę.

 

Pozdrawiam.

START |  O NAS |  GABINETY ODCHUDZANIA |  WCZASY ODCHUDZAJĄCE |  CENTRA REKREACJI  |  AKTUALNOŚCI |  KONTAKT 
strony www, strona, internetowa, internetowe, serwer, serwery, hosting, projekty stron, bazy danych, portfolio kraków, portal, portale, wortal, wortale, pozycjonowanie, wypozycjonowanie, projektowanie stron www.